League Table Junior B Football Championship
Team | Pld | W | D | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ballinacurra | 5 | 4 | 1 | 0 | 105 | 71 | 34 | 9 |
Grange | 5 | 3 | 1 | 1 | 73 | 54 | 19 | 7 |
Goleen | 4 | 2 | 1 | 1 | 63 | 36 | 27 | 5 |
Randal Og | 4 | 2 | 1 | 1 | 52 | 45 | 7 | 5 |
Glengarriffe | 5 | 2 | 1 | 2 | 75 | 78 | -3 | 5 |
Araglen | 4 | 1 | 1 | 2 | 50 | 50 | 0 | 3 |
Whitechurch | 2 | 1 | 0 | 1 | 24 | 35 | -11 | 2 |
Shanballymore | 3 | 1 | 0 | 2 | 38 | 34 | 4 | 2 |
Deel Rovers | 2 | 1 | 0 | 1 | 34 | 27 | 7 | 2 |
Crosshaven | 2 | 1 | 0 | 1 | 22 | 26 | -4 | 2 |
Kilbrin | 2 | 0 | 0 | 2 | 27 | 47 | -20 | 0 |
Rathpeacon | 2 | 0 | 0 | 2 | 9 | 36 | -27 | 0 |
Lough Rovers | 2 | 0 | 0 | 2 | 12 | 45 | -33 | 0 |
- Time
- Venue
- Team1
- Team2
- Comment
13/04/2018
- 13/04/2018 20:00
- 20:00
- SuperValu Pairc Ui Chaoimh
- Deel Rovers
- 5-8- 1-7
- 5-8 V 1-7
- Glengarriffe
- Round 1
14/04/2018
- 14/04/2018 15:00
- 15:00
- Watergrasshill
- Araglen
- 0-10- 2-5
- 0-10 V 2-5
- Crosshaven
- Round 1
- 14/04/2018 18:30
- 18:30
- SuperValu Pairc Ui Chaoimh
- Grange
- 3-11- 0-2
- 3-11 V 0-2
- Rathpeacon
- Round 1
21/04/2018
- 21/04/2018 15:30
- 15:30
- Castletownroche
- Ballinacurra
- 3-20- 3-9
- 3-20 V 3-9
- Kilbrin
- Round 1
- 21/04/2018 18:45
- 18:45
- Mourne Abbey
- Shanballymore
- 1-7- 1-9
- 1-7 V 1-9
- Whitechurch
- Round 1
28/04/2018
- 28/04/2018 18:45
- 18:45
- Enniskeane
- Goleen
- 5-14- 0-5
- 5-14 V 0-5
- Lough Rovers
- Round 1
12/05/2018
- 12/05/2018 19:00
- 19:00
- Ballinlough
- Araglen
- 3-7- 0-7
- 3-7 V 0-7
- Lough Rovers
- Round 2
- 12/05/2018 19:00
- 19:00
- Kilmichael
- Kilbrin
- 1-6- 0-18
- 1-6 V 0-18
- Randal Og
- Round 2
- 12/05/2018 19:00
- 19:00
- Mourne Abbey
- Rathpeacon
- 1-4- 0-16
- 1-4 V 0-16
- Shanballymore
- Round 2
01/06/2018
- 01/06/2018 19:45
- 19:45
- Macroom
- Araglen
- 0-14- 2-8
- 0-14 V 2-8
- Glengarriffe
- Round 3
08/06/2018
- 08/06/2018 19:45
- 19:45
- Carrigtwohill
- Ballinacurra
- 5-10- 1-9
- 5-10 V 1-9
- Whitechurch
- Quarter-Final
- 08/06/2018 19:45
- 19:45
- Buttevant
- Deel Rovers
- 0-11- 3-8
- 0-11 V 3-8
- Grange
- Quarter-Final
- 08/06/2018 20:00
- 20:00
- Donoughmore
- Randal Og
- 2-9- 1-9
- 2-9 V 1-9
- Shanballymore
- Round 3
09/06/2018
- 09/06/2018 18:30
- 18:30
- Kilmichael
- Araglen
- 2-4- 1-15
- 2-4 V 1-15
- Glengarriffe
- Round 3 Replay
16/06/2018
- 16/06/2018 19:00
- 19:00
- Castlehaven
- Goleen
- 0-12- 1-9
- 0-12 V 1-9
- Randal Og
- Quarter-Final
18/06/2018
- 18/06/2018 19:45
- 19:45
- Newcestown
- Crosshaven
- 0-11- 0-16
- 0-11 V 0-16
- Glengarriffe
- Quarter-Final
22/06/2018
- 22/06/2018 19:30
- 19:30
- Castlehaven
- Goleen
- 0-12- 0-7
- 0-12 V 0-7
- Randal Og
- Qtr-Final Replay
06/07/2018
- 06/07/2018 19:45
- 19:45
- Newcestown
- Goleen
- 0-10- 1-9
- 0-10 V 1-9
- Grange
- Semi-Final
07/07/2018
- 07/07/2018 19:45
- 19:45
- Kilmichael
- Ballinacurra
- 2-14- 0-17
- 2-14 V 0-17
- Glengarriffe
- Semi-Final
27/07/2018
- 27/07/2018 18:30
- 18:30
- Pairc Ui Rinn
- Ballinacurra
- 0-11- 1-8
- 0-11 V 1-8
- Grange
- Final
03/08/2018
- 03/08/2018 19:30
- 19:30
- Pairc Ui Rinn
- Ballinacurra
- 3-11- 2-7
- 3-11 V 2-7
- Grange
- Final Replay