League Table Junior B Football Championship

Team Pld W L D PF PA PD Pts
Ballinacurra 5 4 0 1 105 71 34 9
Grange 5 3 1 1 73 54 19 7
Goleen 4 2 1 1 63 36 27 5
Randal Og 4 2 1 1 52 45 7 5
Glengarriffe 5 2 2 1 75 78 -3 5
Araglen 4 1 2 1 50 50 0 3
Deel Rovers 2 1 1 0 34 27 7 2
Shanballymore 3 1 2 0 38 34 4 2
Crosshaven 2 1 1 0 22 26 -4 2
Whitechurch 2 1 1 0 24 35 -11 2
Kilbrin 2 0 2 0 27 47 -20 0
Rathpeacon 2 0 2 0 9 36 -27 0
Lough Rovers 2 0 2 0 12 45 -33 0
  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Team2
  • Comment
13/04/2018
  • 13/04/2018 20:00
  • 20:00
  • Pairc Ui Chaoimh
  • Deel Rovers
  • 5-8- 1-7
  • 5-8 V 1-7
  • Glengarriffe
  • round 1
14/04/2018
  • 14/04/2018 15:00
  • 15:00
  • Watergrasshill
  • Araglen
  • 0-10- 2-5
  • 0-10 V 2-5
  • Crosshaven
  • round 1
  • 14/04/2018 18:30
  • 18:30
  • Pairc Ui Chaoimh
  • Grange
  • 3-11- 0-2
  • 3-11 V 0-2
  • Rathpeacon
  • round 1
21/04/2018
  • 21/04/2018 15:30
  • 15:30
  • Castletownroche
  • Ballinacurra
  • 3-20- 3-9
  • 3-20 V 3-9
  • Kilbrin
  • round 1
  • 21/04/2018 18:45
  • 18:45
  • Mourne Abbey
  • Shanballymore
  • 1-7- 1-9
  • 1-7 V 1-9
  • Whitechurch
  • round 1
28/04/2018
  • 28/04/2018 18:45
  • 18:45
  • Enniskeane
  • Goleen
  • 5-14- 0-5
  • 5-14 V 0-5
  • Lough Rovers
  • round 1
12/05/2018
  • 12/05/2018 19:00
  • 19:00
  • Ballinlough
  • Araglen
  • 3-7- 0-7
  • 3-7 V 0-7
  • Lough Rovers
  • round 2
  • 12/05/2018 19:00
  • 19:00
  • Kilmichael
  • Kilbrin
  • 1-6- 0-18
  • 1-6 V 0-18
  • Randal Og
  • round 2
  • 12/05/2018 19:00
  • 19:00
  • Mourne Abbey
  • Rathpeacon
  • 1-4- 0-16
  • 1-4 V 0-16
  • Shanballymore
  • round 2
01/06/2018
  • 01/06/2018 19:45
  • 19:45
  • Macroom
  • Araglen
  • 0-14- 2-8
  • 0-14 V 2-8
  • Glengarriffe
  • round 3
08/06/2018
  • 08/06/2018 19:45
  • 19:45
  • Carrigtwohill
  • Ballinacurra
  • 5-10- 1-9
  • 5-10 V 1-9
  • Whitechurch
  • quarter-final
  • 08/06/2018 19:45
  • 19:45
  • Buttevant
  • Deel Rovers
  • 0-11- 3-8
  • 0-11 V 3-8
  • Grange
  • quarter-final
  • 08/06/2018 20:00
  • 20:00
  • Donoughmore
  • Randal Og
  • 2-9- 1-9
  • 2-9 V 1-9
  • Shanballymore
  • round 3
09/06/2018
  • 09/06/2018 18:30
  • 18:30
  • Kilmichael
  • Araglen
  • 2-4- 1-15
  • 2-4 V 1-15
  • Glengarriffe
  • round 3 replay
16/06/2018
  • 16/06/2018 19:00
  • 19:00
  • Castlehaven
  • Goleen
  • 0-12- 1-9
  • 0-12 V 1-9
  • Randal Og
  • quarter-final
18/06/2018
  • 18/06/2018 19:45
  • 19:45
  • Newcestown
  • Crosshaven
  • 0-11- 0-16
  • 0-11 V 0-16
  • Glengarriffe
  • quarter-final
22/06/2018
  • 22/06/2018 19:30
  • 19:30
  • Castlehaven
  • Goleen
  • 0-12- 0-7
  • 0-12 V 0-7
  • Randal Og
  • qtr-final replay
06/07/2018
  • 06/07/2018 19:45
  • 19:45
  • Newcestown
  • Goleen
  • 0-10- 1-9
  • 0-10 V 1-9
  • Grange
  • semi-final
07/07/2018
  • 07/07/2018 19:45
  • 19:45
  • Kilmichael
  • Ballinacurra
  • 2-14- 0-17
  • 2-14 V 0-17
  • Glengarriffe
  • semi-final
27/07/2018
  • 27/07/2018 18:30
  • 18:30
  • Pairc Ui Rinn
  • Ballinacurra
  • 0-11- 1-8
  • 0-11 V 1-8
  • Grange
  • final
03/08/2018
  • 03/08/2018 19:30
  • 19:30
  • Pairc Ui Rinn
  • Ballinacurra
  • 3-11- 2-7
  • 3-11 V 2-7
  • Grange
  • final replay